VJ0805A4R7CLCAJ32

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A4R7CLCAJ32
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 4.7 PF 200V NP0(C0G) 080
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.03397
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603D130MXCAC

VJ0603D130MXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 13PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 909.256

$0.10998

1812Y2500681GFR

1812Y2500681GFR

Syfer

CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 51.780

$2.12436

1206J2000560FFR

1206J2000560FFR

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 107.426

$1.02396

C1812C272K1HAC7800

C1812C272K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 2.7NF 100V ULTRA ST

На залиха: 845.952

$0.11821

C0402C0G500-131GNP

C0402C0G500-131GNP

Venkel LTD

CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 7.692.307

$0.01300

C0603C390F1HACAUTO

C0603C390F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 39PF 100V ULTRA STA

На залиха: 3.168.567

$0.03156

C637C103KDR5TA7301

C637C103KDR5TA7301

KEMET

CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL

На залиха: 4.945

$22.24364

VJ0805A331GXBPW1BC

VJ0805A331GXBPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.063.829

$0.09400

2225Y1K20821JXR

2225Y1K20821JXR

Syfer

CAP CER 820PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 55.066

$1.99758

2220Y0250273JCT

2220Y0250273JCT

Syfer

CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 44.410

$2.47690

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв