C1206C104J3GALTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C104J3GALTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.1UF 25V NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.65127
Листови со податоци онлајн
C1206C104J3GALTU PDF
 • серија:SMD Comm C0G SnPb
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.071" (1.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
12102U180JAT2A

12102U180JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 624.804

$0.16005

1808Y0100123KXR

1808Y0100123KXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 10V X7R 1808

На залиха: 233.699

$0.42790

2225J0250102FCT

2225J0250102FCT

Syfer

CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 16.942

$8.26308

0603Y2000680GFR

0603Y2000680GFR

Syfer

CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 274.725

$0.36400

C350C334G1G5TA

C350C334G1G5TA

KEMET

CAP CER RAD 330NF 100V C0G 2%

На залиха: 40.881

$2.69070

VJ2220A471JBEAT4X

VJ2220A471JBEAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 500V NP0 2220

На залиха: 85.083

$1.29285

1210Y1000392GAT

1210Y1000392GAT

Syfer

CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 80.455

$1.36722

CL21C8R2DBANNNC

CL21C8R2DBANNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C350C334F5G5TA7301

C350C334F5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.33UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 35.073

$3.42142

MA0603CG112J250

MA0603CG112J250

Meritek

CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.808.988

$0.03560

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв