VJ0603A390FXAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A390FXAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.29932
Листови со податоци онлајн
VJ0603A390FXAAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CC0805GRNPOABN221

CC0805GRNPOABN221

Yageo

CAP CER NPO 0805

На залиха: 784.806

$0.12742

GCG155R71C683KA01D

GCG155R71C683KA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.717.917

$0.05821

GMC31CG562J50NT

GMC31CG562J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.470.588

$0.06800

MR051C102MAA

MR051C102MAA

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 224.054

$0.44632

1808Y0630392FCT

1808Y0630392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 103.542

$1.06237

1812J0100223JCT

1812J0100223JCT

Syfer

CAP CER 0.022UF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 91.084

$1.20767

VJ0402A391KXQPW1BC

VJ0402A391KXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 0402

На залиха: 7.374.631

$0.01356

1825Y2500392JCR

1825Y2500392JCR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 1825

На залиха: 47.575

$2.31210

1111J150P300HQT

1111J150P300HQT

Syfer

CAP CER 0.3PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 87.692

$1.25438

1210Y0250152KDR

1210Y0250152KDR

Syfer

CAP CER 1500PF 25V X7R 1210

На залиха: 181.567

$0.55076

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв