2225Y6300153KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y6300153KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.015UF 630V C0G 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.33888
Листови со податоци онлајн
2225Y6300153KCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.015 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MA1206CG2R2B500

MA1206CG2R2B500

Meritek

CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.472.754

$0.06790

1210J0250152KXR

1210J0250152KXR

Syfer

CAP CER 1500PF 25V X7R 1210

На залиха: 287.703

$0.34758

C410C912F1G5TA7200

C410C912F1G5TA7200

KEMET

CAP CER 9100PF 100V C0G AXIAL

На залиха: 479.478

$0.20856

2225Y1K00393MDT

2225Y1K00393MDT

Syfer

CAP CER 0.039UF 1KV X7R 2225

На залиха: 37.992

$2.89532

C1206X102KARECAUTO

C1206X102KARECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1NF 250V X7R 10%

На залиха: 938.174

$0.10659

1825J5000153GCT

1825J5000153GCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 500V C0G 1825

На залиха: 33.844

$3.54566

TMK042CG0R6BD-W

TMK042CG0R6BD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.6PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 15.432.098

$0.00648

2220Y2000220GFT

2220Y2000220GFT

Syfer

CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 21.975

$5.91560

1808J5000273KDT

1808J5000273KDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 500V X7R 1808

На залиха: 130.732

$0.76492

1206Y1K01P00BQT

1206Y1K01P00BQT

Syfer

CAP CER 1PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 195.871

$0.51054

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв