1206J1K00180KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J1K00180KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.32471
Листови со податоци онлајн
1206J1K00180KFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:18 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402C309B5HAC7867

C0402C309B5HAC7867

KEMET

CAP CER 0402 3PF 50V ULTRA STABL

На залиха: 8.417.508

$0.01188

0603J0505P60CAT

0603J0505P60CAT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 388.575

$0.25735

VJ0805D430FXAAJ

VJ0805D430FXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 94.380

$1.16550

PE0140WJ10233BJ1

PE0140WJ10233BJ1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 1000PF 14KV R85 DISK

На залиха: 53

$2059.39000

1812Y0500562KAR

1812Y0500562KAR

Syfer

CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 92.278

$1.19205

2225J0100223KCR

2225J0100223KCR

Syfer

CAP CER 0.022UF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 42.190

$2.60722

C1206C223F5GEC7800

C1206C223F5GEC7800

KEMET

CAP CER 1206 22NF 50V C0G 1%

На залиха: 92.906

$1.18399

1808Y1000823MXT

1808Y1000823MXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 100V X7R 1808

На залиха: 247.843

$0.40348

C1210X111J8HAC7800

C1210X111J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 110PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.234.720

$0.08099

1808Y1K00471FFT

1808Y1K00471FFT

Syfer

CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 57.469

$1.91405

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв