1812Y2500562JFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y2500562JFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.47403
Листови со податоци онлајн
1812Y2500562JFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y1K50101JXT

1206Y1K50101JXT

Syfer

CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1206

На залиха: 246.578

$0.40555

C316C123J1G5TA7301

C316C123J1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.012UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 623.014

$0.16051

CKC21C752MEGAC7800

CKC21C752MEGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 7.5NF 1200VDC C0G

На залиха: 70.823

$1.55316

C0805X332GAGECAUTO

C0805X332GAGECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 250V C0G 2%

На залиха: 876.654

$0.11407

06035A181K4T2A

06035A181K4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 180PF 50V NP0 0603

На залиха: 2.392.344

$0.04180

1812J2000560JFR

1812J2000560JFR

Syfer

CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

C0805X201G3HACAUTO

C0805X201G3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 200PF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.225.189

$0.04494

2225Y5000122GCT

2225Y5000122GCT

Syfer

CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.733

$3.66599

12067C101KAT2A

12067C101KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 100PF 500V X7R 1206

На залиха: 499.500

$0.20020

0505J2502P20HQT

0505J2502P20HQT

Syfer

CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 95.060

$1.15716

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв