HV1825Y681MXMATHV

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HV1825Y681MXMATHV
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 680PF 5KV X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.92453
Листови со податоци онлајн
HV1825Y681MXMATHV PDF
 • серија:HV
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:5000V (5kV)
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.106" (2.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J2502P40DUT

0603J2502P40DUT

Syfer

CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 391.512

$0.25542

2220Y0630123GFR

2220Y0630123GFR

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.512

$5.52902

1812YA250101GCRPY2

1812YA250101GCRPY2

Syfer

CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 50.658

$2.17140

0805Y0500272GAR

0805Y0500272GAR

Syfer

CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 163.489

$0.61166

1808J0500103FFR

1808J0500103FFR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 57.819

$1.90246

1206J0630121MXT

1206J0630121MXT

Syfer

CAP CER 120PF 63V X7R 1206

На залиха: 513.030

$0.19492

1808PC104KAT1A

1808PC104KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 250V X7R 1808

На залиха: 104.166

$0.96000

CC0805MRY5V9BB154

CC0805MRY5V9BB154

Yageo

CAP CER 0.15UF 50V Y5V 0805

На залиха: 1.918.281

$0.05213

C317C682J5R5TA

C317C682J5R5TA

KEMET

CER CAP

На залиха: 765.228

$0.13068

0805Y1000151JDR

0805Y1000151JDR

Syfer

CAP CER 150PF 100V X7R 0805

На залиха: 379.867

$0.26325

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв