C1206X102J1REC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X102J1REC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 1NF 100V X7R 5%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.12959
Листови со податоци онлајн
C1206X102J1REC7800 PDF
 • серија:ESD SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603ZC273JAT2A

0603ZC273JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.027UF 10V X7R 0603

На залиха: 1.890.001

$0.05291

C0603X201J3HACAUTO

C0603X201J3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 200PF 25V ULTRA STA

На залиха: 5.627.462

$0.01777

2225J0250331JFR

2225J0250331JFR

Syfer

CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.109

$3.73716

2220Y0100335MXT

2220Y0100335MXT

Syfer

CAP CER 3.3UF 10V X7R 2220

На залиха: 40.816

$2.69498

1206J0500331FFR

1206J0500331FFR

Syfer

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 104.678

$1.05084

SQCB5A152JATME

SQCB5A152JATME

Elco (AVX)

CAP CER 1500PF 50V 1111

На залиха: 75.414

$1.45860

0805Y0160180FFR

0805Y0160180FFR

Syfer

CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

0805J2000150KAT

0805J2000150KAT

Syfer

CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 491.183

$0.20359

VJ1206A330KXAAC

VJ1206A330KXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.529.753

$0.06537

3640HC183KAT9A

3640HC183KAT9A

Elco (AVX)

CAP CER 0.018UF 3KV X7R 3640

На залиха: 10.368

$10.60950

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв