1812Y1000123JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1000123JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.85314
Листови со податоци онлајн
1812Y1000123JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.012 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y2000682KFT

2225Y2000682KFT

Syfer

CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 27.365

$4.38506

1210J2000222GAR

1210J2000222GAR

Syfer

CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 77.948

$1.41119

C1210X103JAGACAUTO

C1210X103JAGACAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 250V NP0 1210

На залиха: 148.785

$0.67211

1206Y2001P60DQT

1206Y2001P60DQT

Syfer

CAP CER 1.6PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 206.058

$0.48530

1206J1K00472JDT

1206J1K00472JDT

Syfer

CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206

На залиха: 231.171

$0.43258

1206Y0504P00BQT

1206Y0504P00BQT

Syfer

CAP CER 4PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 111.977

$0.89304

CGA6J4C0G2J392J125AA

CGA6J4C0G2J392J125AA

TDK Corporation

CAP CER 3900PF 630V C0G 1210

На залиха: 117.647

$0.85000

HQCEMM680GAH6A

HQCEMM680GAH6A

Elco (AVX)

CAP CER 68PF 7.2KV P90 3838

На залиха: 3.118

$38.48000

2220J5000122FCR

2220J5000122FCR

Syfer

CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.919

$4.62980

C326C912J3G5TA

C326C912J3G5TA

KEMET

CAP CER 9100PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 586.338

$0.17055

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв