1206Y0250390GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0250390GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.55598
Листови со податоци онлајн
1206Y0250390GFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J2K00182MXT

1808J2K00182MXT

Syfer

CAP CER 1800PF 2KV X7R 1808

На залиха: 243.747

$0.41026

1808J0630102KCT

1808J0630102KCT

Syfer

CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 303.646

$0.32933

VJ0603Y821JLAAJ32

VJ0603Y821JLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 820 PF 50V X7R 0603 PB T

На залиха: 221.038

$0.45241

0505Y050P900HQT

0505Y050P900HQT

Syfer

CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 137.279

$0.72844

1206J2000300JQT

1206J2000300JQT

Syfer

CAP CER 30PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 199.764

$0.50059

VJ0402A680JXJPW1BC

VJ0402A680JXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 0402

На залиха: 7.770.007

$0.01287

2225Y0500151KFR

2225Y0500151KFR

Syfer

CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 36.741

$3.26606

VJ0805D220MLCAJ

VJ0805D220MLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 22PF 200V NP0 0805

На залиха: 449.862

$0.22229

1210Y0630180KFT

1210Y0630180KFT

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 157.336

$0.63558

C1206X152M2GEC

C1206X152M2GEC

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 200V C0G

На залиха: 446.947

$0.22374

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв