1825J1000820GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J1000820GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.70919
Листови со податоци онлајн
1825J1000820GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0402D1R5BXBAP

VJ0402D1R5BXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 243.700

$0.41034

1111Y2000620FQT

1111Y2000620FQT

Syfer

CAP CER 62PF 200V C0G/NP0 1111

На залиха: 37.919

$3.16460

VJ0805D3R3DXBAJ

VJ0805D3R3DXBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 518.726

$0.19278

1206Y0160684MXR

1206Y0160684MXR

Syfer

CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206

На залиха: 253.923

$0.39382

1808Y1000562MXT

1808Y1000562MXT

Syfer

CAP CER 5600PF 100V X7R 1808

На залиха: 304.497

$0.32841

GRM31CR60J475MA01L

GRM31CR60J475MA01L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.168.497

$0.08558

C0402C511J3JAC7867

C0402C511J3JAC7867

KEMET

CAP CER 510PF 25V U2J 0402

На залиха: 1.998.001

$0.05005

C1210C820F8HAC7800

C1210C820F8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 82PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 742.721

$0.13464

CC0603JRNPOYBN680

CC0603JRNPOYBN680

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 6.711.409

$0.01490

C1812C122M1HAC7800

C1812C122M1HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 1.2NF 100V ULTRA ST

На залиха: 850.267

$0.11761

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв