CC0603KRX7R9BB471

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CC0603KRX7R9BB471
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
71
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CC0603KRX7R9BB471 PDF
 • серија:CC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GR332DD72W683KW01L

GR332DD72W683KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.068UF 450V X7T 1210

На залиха: 106.382

$0.94000

VJ1210Y393MLXAJ32

VJ1210Y393MLXAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 39000 PF 25V X7R 1210 PB

На залиха: 165.631

$0.60375

FK28C0G1H182JN000

FK28C0G1H182JN000

TDK Corporation

CAP CER 1800PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 270.270

$0.37000

0805J0634P70BQT

0805J0634P70BQT

Syfer

CAP CER 4.7PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 134.949

$0.74102

MA0201CG4R7D250

MA0201CG4R7D250

Meritek

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.492.753

$0.00690

1825Y3K00471GCT

1825Y3K00471GCT

Syfer

CAP CER 470PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 37.101

$3.23437

2225Y0160220JFR

2225Y0160220JFR

Syfer

CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 30.148

$3.98034

C328C229C3G5TA7301

C328C229C3G5TA7301

KEMET

CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 375.968

$0.26598

1210Y5000821MDT

1210Y5000821MDT

Syfer

CAP CER 820PF 500V X7R 1210

На залиха: 261.718

$0.38209

1808Y0100272JXT

1808Y0100272JXT

Syfer

CAP CER 2700PF 10V X7R 1808

На залиха: 290.258

$0.34452

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв