0805Y0500221JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500221JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.14330
Листови со податоци онлајн
0805Y0500221JCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A1R0DXAAP

VJ1206A1R0DXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.041.775

$0.09599

C1210C752K4HAC7800

C1210C752K4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 7.5NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.929.384

$0.05183

1825Y0630273KXT

1825Y0630273KXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 63V X7R 1825

На залиха: 52.286

$2.10380

1825Y1K20102KXT

1825Y1K20102KXT

Syfer

CAP CER 1000PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 73.742

$1.49168

1210J0630561KAT

1210J0630561KAT

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 169.963

$0.58836

1808J0500222KCT

1808J0500222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 336.711

$0.29699

VJ0805A1R2CLAAJ32

VJ0805A1R2CLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.2 PF 50V NP0(C0G) 0805

На залиха: 139.891

$0.71484

1812J1K00333KXR

1812J1K00333KXR

Syfer

CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1812

На залиха: 124.409

$0.80380

1206J0630333MDR

1206J0630333MDR

Syfer

CAP CER 0.033UF 63V X7R 1206

На залиха: 357.602

$0.27964

C1210X200K4HAC7800

C1210X200K4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 20PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 1.293.159

$0.07733

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв