1812Y0630123KET

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0630123KET
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER .012UF 63V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.10295
Листови со податоци онлајн
1812Y0630123KET PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.012 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0500393MXT

1210Y0500393MXT

Syfer

CAP CER 0.039UF 50V X7R 1210

На залиха: 260.301

$0.38417

1206J0160123JFT

1206J0160123JFT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 196.784

$0.50817

C1206X472K1RECAUTO

C1206X472K1RECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 100V X7R

На залиха: 938.174

$0.10659

1812Y1000274MDT

1812Y1000274MDT

Syfer

CAP CER 0.27UF 100V X7R 1812

На залиха: 75.802

$1.45114

C1210X393K5JAC7800

C1210X393K5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.039UF 50V U2J 1210

На залиха: 474.676

$0.21067

CDR32BX822BKZPAT

CDR32BX822BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 8200PF 100V 10% BX 1206

На залиха: 314.030

$0.31844

C0805C241M5HACAUTO

C0805C241M5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 240PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

$0.02090

HV1825Y332KXVATHV

HV1825Y332KXVATHV

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 4KV X7R 1825

На залиха: 46.413

$2.37000

1111J5000161FQT

1111J5000161FQT

Syfer

CAP CER 160PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 32.015

$3.74822

1206J5000680KAR

1206J5000680KAR

Syfer

CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 366.689

$0.27271

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв