1808Y0100181JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0100181JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 180PF 10V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.30056
Листови со податоци онлајн
1808Y0100181JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A822FXBRW1BC

VJ1206A822FXBRW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 103.465

$0.96651

C325C270K3G5TA7301

C325C270K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

1210Y0630182MXT

1210Y0630182MXT

Syfer

CAP CER 1800PF 63V X7R 1210

На залиха: 268.074

$0.37303

C0805C109D5HACAUTO

C0805C109D5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1PF 50V ULTRA STABL

На залиха: 4.933.399

$0.02027

2220Y1000393GCT

2220Y1000393GCT

Syfer

CAP CER 0.039UF 100V C0G 2220

На залиха: 24.212

$4.95615

1808Y0630180JFR

1808Y0630180JFR

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 197.238

$0.50700

VJ0402D0R7DLXAC

VJ0402D0R7DLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.7PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 997.506

$0.10025

C1608NP02A681J080AA

C1608NP02A681J080AA

TDK Corporation

CAP CER 680PF 100V NP0 0603

На залиха: 434.782

$0.23000

0603Y2500470KQT

0603Y2500470KQT

Syfer

CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 328.752

$0.30418

CM316X5R475M50AT

CM316X5R475M50AT

KYOCERA Corporation

CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206

На залиха: 227.272

$0.44000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв