1808Y6306P80BCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y6306P80BCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6.8PF 630V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.90706
Листови со податоци онлајн
1808Y6306P80BCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
K101M10X7RH53H5

K101M10X7RH53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 100PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 2.919.708

$0.03425

C0603X912F4HAC7867

C0603X912F4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 9.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.289.823

$0.07753

GCG188R71H473KA12J

GCG188R71H473KA12J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.254.233

$0.07973

FK20X7R1C106M

FK20X7R1C106M

TDK Corporation

CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL

На залиха: 144.927

$0.69000

1825Y2K50332MXR

1825Y2K50332MXR

Syfer

CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1825

На залиха: 67.334

$1.63363

2220Y0630331JCR

2220Y0630331JCR

Syfer

CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 47.900

$2.29642

1825J0630474MXT

1825J0630474MXT

Syfer

CAP CER 0.47UF 63V X7R 1825

На залиха: 50.882

$2.16186

VJ0603D301MLAAT

VJ0603D301MLAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 300PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 852.369

$0.11732

2225J2K00120KCR

2225J2K00120KCR

Syfer

CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 2225

На залиха: 61.825

$1.77921

1812Y1K20151KXR

1812Y1K20151KXR

Syfer

CAP CER 150PF 1.2KV X7R 1812

На залиха: 144.786

$0.69067

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв