VJ1206A471JXAAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206A471JXAAT
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06793
Листови со податоци онлајн
VJ1206A471JXAAT PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0160561JFR

2220J0160561JFR

Syfer

CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 40.824

$2.69444

0505Y2501P90BQT

0505Y2501P90BQT

Syfer

CAP CER 1.9PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 180.538

$0.55390

06031A180FAT4A

06031A180FAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 977.517

$0.10230

0805Y2000331JFT

0805Y2000331JFT

Syfer

CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 347.065

$0.28813

0805Y0500681KXT

0805Y0500681KXT

Syfer

CAP CER 680PF 50V X7R 0805

На залиха: 714.694

$0.13992

0603J0630180JCT

0603J0630180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 829.324

$0.12058

0805J2000332MDR

0805J2000332MDR

Syfer

CAP CER 3300PF 200V X7R 0805

На залиха: 487.305

$0.20521

C1206X684J3REC7210

C1206X684J3REC7210

KEMET

CAP CER 1206 680NF 25V X7R 5%

На залиха: 819.873

$0.12197

1206J1000751FQT

1206J1000751FQT

Syfer

CAP CER 750PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 43.149

$2.54926

C320C912F2G5TA

C320C912F2G5TA

KEMET

CAP CER 9100PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 36.856

$2.98452

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв