1825Y3K00220JCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y3K00220JCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.72872
Листови со податоци онлајн
1825Y3K00220JCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X183K5RACAUTO

C0603X183K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603

На залиха: 232.558

$0.43000

1812Y0160153KFT

1812Y0160153KFT

Syfer

CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 73.988

$1.48672

SR155A150JAATR2

SR155A150JAATR2

Elco (AVX)

CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL

На залиха: 880.902

$0.11352

1210J1K50272MXT

1210J1K50272MXT

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1210

На залиха: 308.043

$0.32463

CAS18C391MARGC

CAS18C391MARGC

KEMET

SFTY 1812 390PF X2 250 X7R 20%

На залиха: 126.087

$0.79310

2220Y6300181KCR

2220Y6300181KCR

Syfer

CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 2220

На залиха: 76.206

$1.44345

ATC100A6R8KW150X

ATC100A6R8KW150X

American Technical Ceramics

CAP CER 6.8PF 150V 10% NONSTND

На залиха: 125.618

$0.79606

C1206C682KMREC7210

C1206C682KMREC7210

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 63V X7R 10%

На залиха: 3.417.634

$0.02926

VJ0805A272KXQRW1BC

VJ0805A272KXQRW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.080.299

$0.04807

1111J6300120JQT

1111J6300120JQT

Syfer

CAP CER 12PF 630V C0G/NP0 1111

На залиха: 108.106

$0.92501

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв