1210J2500224JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J2500224JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.82306
Листови со податоци онлајн
1210J2500224JXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.22 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0630471KXT

0603Y0630471KXT

Syfer

CAP CER 470PF 63V X7R 0603

На залиха: 812.875

$0.12302

1825J2K50561KXR

1825J2K50561KXR

Syfer

CAP CER 560PF 2.5KV X7R 1825

На залиха: 79.424

$1.38496

1812Y5000151MDR

1812Y5000151MDR

Syfer

CAP CER 150PF 500V X7R 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

1812J2000472JDT

1812J2000472JDT

Syfer

CAP CER 4700PF 200V X7R 1812

На залиха: 83.502

$1.31732

C2220C475M1R2L7186

C2220C475M1R2L7186

KEMET

CAP CER 4.7UF 100V X7R SMD

На залиха: 6.493

$16.94000

1206J0500331JQT

1206J0500331JQT

Syfer

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 131.299

$0.76162

1206Y1500431KQT

1206Y1500431KQT

Syfer

CAP CER 430PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 135.891

$0.73588

C1206X919D4HAC7800

C1206X919D4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 9.1PF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.333.722

$0.04285

250R05L100KV4T

250R05L100KV4T

Johanson Technology

CAP CER 10PF 25V NP0 0201

На залиха: 6.835.269

$0.01463

1812Y5000152JDR

1812Y5000152JDR

Syfer

CAP CER 1500PF 500V X7R 1812

На залиха: 109.592

$1.00372

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв