CBR08C220F5GAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CBR08C220F5GAC
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.35574
Листови со податоци онлајн
CBR08C220F5GAC PDF
 • серија:CBR-SMD RF C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J0500393MXR

0603J0500393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603

На залиха: 819.202

$0.12207

C1812C562J1GALTU

C1812C562J1GALTU

KEMET

CAP CER 5600PF 100V NP0 1812

На залиха: 134.531

$0.74332

1206Y0166P80CCR

1206Y0166P80CCR

Syfer

CAP CER 6.8PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 341.833

$0.29254

CBR06C339C5GAC

CBR06C339C5GAC

KEMET

CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603

На залиха: 3.223.726

$0.03102

GMC21CG151F50NT

GMC21CG151F50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 COG 150PF 1% 50V

На залиха: 3.030.303

$0.03300

CDR31BP151BKZPAT

CDR31BP151BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 100V 10% BP 0805

На залиха: 323.844

$0.30879

VJ1206A1R5DLAAJ32

VJ1206A1R5DLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.5 PF 50V NP0(C0G) 1206

На залиха: 186.521

$0.53613

1808J0160390GFT

1808J0160390GFT

Syfer

CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 140.795

$0.71025

C1206C301F3HAC7800

C1206C301F3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 300PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.320.306

$0.07574

C1206X103G8JACAUTO

C1206X103G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 10V U2J 1206

На залиха: 496.056

$0.20159

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв