2220J5000152JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J5000152JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 500V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.43083
Листови со податоци онлајн
2220J5000152JXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y4K00121JCT

1812Y4K00121JCT

Syfer

CAP CER 120PF 4KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

2220Y1K50272FCT

2220Y1K50272FCT

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV C0G 2220

На залиха: 18.656

$6.96804

VJ0805D910MXPAP

VJ0805D910MXPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 395.460

$0.25287

2225J0500683GCR

2225J0500683GCR

Syfer

CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.298

$6.73638

1825Y1000101GCT

1825Y1000101GCT

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 29.956

$4.00582

C1210C101KGRACTU

C1210C101KGRACTU

KEMET

CAP CER 100PF 2KV X7R 1210

На залиха: 128.205

$0.78000

2225J2000682FFR

2225J2000682FFR

Syfer

CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 7.162

$15.35856

1210Y0630393KDT

1210Y0630393KDT

Syfer

CAP CER 0.039UF 63V X7R 1210

На залиха: 166.641

$0.60009

C1210J104K5RAC7800

C1210J104K5RAC7800

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210

На залиха: 133.333

$0.75000

1825Y1K50100GCR

1825Y1K50100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 1.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 41.388

$2.65776

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв