C331C223F2G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C331C223F2G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER RAD 22NF 200V C0G 1%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.19768
Листови со податоци онлајн
C331C223F2G5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
 • висина - седење (макс):0.360" (9.14mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.250" (6.35mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X272J5HACAUTO

C1206X272J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 2.7NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.786.990

$0.05596

C0805C103K2RECAUTO7210

C0805C103K2RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 0805 10NF 200V X7R 10%

На залиха: 2.215.330

$0.04514

1808J0500150KFT

1808J0500150KFT

Syfer

CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 204.779

$0.48833

1808J1K20392JXT

1808J1K20392JXT

Syfer

CAP CER 3900PF 1.2KV X7R 1808

На залиха: 184.423

$0.54223

1808Y2500221JCT

1808Y2500221JCT

Syfer

CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 279.767

$0.35744

0603J2001P10DUT

0603J2001P10DUT

Syfer

CAP CER 1.1PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 354.937

$0.28174

1825J3K00270KCR

1825J3K00270KCR

Syfer

CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 70.197

$1.56701

1210Y1K03P90CFR

1210Y1K03P90CFR

Syfer

CAP CER 3.9PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 121.250

$0.82474

C335C821JAG5TA7301

C335C821JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 601.539

$0.16624

VJ0402Y122MLBAJ32

VJ0402Y122MLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200 PF 100V X7R 0402 PB

На залиха: 429.405

$0.23288

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв