1812J0630472GAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J0630472GAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.88945
Листови со податоци онлајн
1812J0630472GAR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y0250471JCR

0603Y0250471JCR

Syfer

CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 672.043

$0.14880

CKC21C123GCGAC7210

CKC21C123GCGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 12NF 500VDC C0G

На залиха: 69.993

$1.57157

CBR06C269BAGAC

CBR06C269BAGAC

KEMET

CAP CER RF 2.6PF 250V +/-0.1 PF

На залиха: 496.056

$0.20159

CBR08C609BAGAC

CBR08C609BAGAC

KEMET

CAP CER 6PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 85.271

$1.29000

VJ0402D0R1BLXAC

VJ0402D0R1BLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.1PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 258.518

$0.38682

1808Y5000471JXR

1808Y5000471JXR

Syfer

CAP CER 470PF 500V X7R 1808

На залиха: 248.694

$0.40210

1210Y0250183MDT

1210Y0250183MDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 25V X7R 1210

На залиха: 178.715

$0.55955

0805Y5000471KER

0805Y5000471KER

Syfer

CAP CER 470PF 500V X7R 0805

На залиха: 532.765

$0.18770

1206J0500101JXT

1206J0500101JXT

Syfer

CAP CER 100PF 50V X7R 1206

На залиха: 441.735

$0.22638

2225J1K50392JCT

2225J1K50392JCT

Syfer

CAP CER 3900PF 1.5KV C0G 2225

На залиха: 39.549

$3.03417

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв