HV1825Y562MXHATHV

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HV1825Y562MXHATHV
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 5600PF 3KV X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.94108
Листови со податоци онлајн
HV1825Y562MXHATHV PDF
 • серија:HV
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.106" (2.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A180KXBAP

VJ1206A180KXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.529.753

$0.06537

0603J0506P80CCT

0603J0506P80CCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 561.230

$0.17818

FK28X7R1H683KN006

FK28X7R1H683KN006

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 1.360.914

$0.07348

C328C473F3G5TA7301

C328C473F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

VJ1206A820FXEAP

VJ1206A820FXEAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 186.751

$0.53547

0603Y0163P90CCR

0603Y0163P90CCR

Syfer

CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 610.500

$0.16380

C327C129BAG5TA7301

C327C129BAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 331.202

$0.30193

0603Y0500271MXR

0603Y0500271MXR

Syfer

CAP CER 270PF 50V X7R 0603

На залиха: 886.053

$0.11286

1808J1K50471JXR

1808J1K50471JXR

Syfer

CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1808

На залиха: 267.644

$0.37363

1812Y2K50150FCT

1812Y2K50150FCT

Syfer

CAP CER 15PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 44.259

$2.48534

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв