2225Y0630681JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y0630681JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.53182
Листови со податоци онлајн
2225Y0630681JCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J2000330FCR

2220J2000330FCR

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 19.209

$7.28798

2220J0160100GFR

2220J0160100GFR

Syfer

CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.041

$5.19148

C1206C0G500-471KNP

C1206C0G500-471KNP

Venkel LTD

CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 3.429.355

$0.02916

2225Y6300152KXR

2225Y6300152KXR

Syfer

CAP CER 1500PF 630V X7R 2225

На залиха: 55.066

$1.99758

D472M20Z5UF6TJ5R

D472M20Z5UF6TJ5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 4700PF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 2.744.990

$0.03643

2225Y0500104JXR

2225Y0500104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 50V X7R 2225

На залиха: 47.472

$2.31714

0805J1000390FQT

0805J1000390FQT

Syfer

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 76.213

$1.44331

CDR34BP362BKZMAT

CDR34BP362BKZMAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 3600PF 100V 10% BP 1812

На залиха: 213.137

$0.46918

FG24C0G2W681JNT06

FG24C0G2W681JNT06

TDK Corporation

CAP CER 680PF 450V C0G RADIAL

На залиха: 263.157

$0.38000

0603J1000330JQT

0603J1000330JQT

Syfer

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 287.678

$0.34761

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв