1812Y0160272GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0160272GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.49380
Листови со податоци онлајн
1812Y0160272GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0100474JXT

1812J0100474JXT

Syfer

CAP CER 0.47UF 10V X7R 1812

На залиха: 94.307

$1.16640

CQ0603JRNPO9BN130

CQ0603JRNPO9BN130

Yageo

CAP CER 13PF 50V NPO 0603

На залиха: 2.165.908

$0.04617

1812Y2000182GFT

1812Y2000182GFT

Syfer

CAP CER 1800PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 50.694

$2.16988

1825J1000472KCT

1825J1000472KCT

Syfer

CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 55.246

$1.99109

BS025016WC25038BH1

BS025016WC25038BH1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 25PF 9KV AXIAL

На залиха: 778

$141.30000

1812Y0630100KCT

1812Y0630100KCT

Syfer

CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 124.474

$0.80338

C0805C182G2GAC7800

C0805C182G2GAC7800

KEMET

CER CAP

На залиха: 375.065

$0.26662

0805Y1000270FAR

0805Y1000270FAR

Syfer

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

CC0805JKX7R7BB105

CC0805JKX7R7BB105

Yageo

CAP CER 1UF 16V X7R 0805

На залиха: 344.827

$0.29000

600F330JT250XT

600F330JT250XT

American Technical Ceramics

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 108.695

$0.92000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв