C316C152K3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C316C152K3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10633
Листови со податоци онлајн
C316C152K3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.230" (5.84mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C911U620JYSDBAWL40

C911U620JYSDBAWL40

KEMET

CAP CER 62PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 383.906

$0.26048

2220J0630393KFT

2220J0630393KFT

Syfer

CAP CER 0.039UF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 36.715

$3.26841

1206Y2000561GAR

1206Y2000561GAR

Syfer

CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 145.930

$0.68526

2220Y3K00330FCT

2220Y3K00330FCT

Syfer

CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 23.722

$5.47999

2220J0630121JCT

2220J0630121JCT

Syfer

CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 54.683

$2.01158

1210Y0630270KFR

1210Y0630270KFR

Syfer

CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 166.591

$0.60027

GQM2195C2A181JB12D

GQM2195C2A181JB12D

TOKO / Murata

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 123.456

$0.81000

0603J063P680BCT

0603J063P680BCT

Syfer

CAP CER 0.68PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 274.989

$0.36365

UQCFVA221JAT2A\500

UQCFVA221JAT2A\500

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 250V 0805

На залиха: 88.000

$1.25000

VJ1206A120FXXCW1BC

VJ1206A120FXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.001.401

$0.09986

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв