HMK212C7474MGHTE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HMK212C7474MGHTE
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 0.47UF 100V X7S 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
3749
Единечната цена
$0.32000
Листови со податоци онлајн
HMK212C7474MGHTE PDF
 • серија:M
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7S
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, SMPS Filtering
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.053" (1.35mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D472Z25Y5VH63J5R

D472Z25Y5VH63J5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 4700PF 100V Y5V RADIAL

На залиха: 2.360.160

$0.04237

C327C752GAG5TA

C327C752GAG5TA

KEMET

CAP CER 7500PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

0603J0250181KDR

0603J0250181KDR

Syfer

CAP CER 180PF 25V X7R 0603

На залиха: 661.506

$0.15117

1210J0250560JFT

1210J0250560JFT

Syfer

CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 161.371

$0.61969

1206J0160123KFT

1206J0160123KFT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 207.137

$0.48277

1825Y0500103JCR

1825Y0500103JCR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1825

На залиха: 48.835

$2.25246

1210Y6300560JCT

1210Y6300560JCT

Syfer

CAP CER 56PF 630V C0G/NP0 1210

На залиха: 295.954

$0.33789

1808Y2500184MDT

1808Y2500184MDT

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 1808

На залиха: 122.080

$0.81913

CBR08C129CAGAC

CBR08C129CAGAC

KEMET

CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805

На залиха: 351.308

$0.28465

CGA3E2C0G1H151J080AD

CGA3E2C0G1H151J080AD

TDK Corporation

CAP CER 150PF 50V 0603 EPOXY

На залиха: 454.545

$0.22000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв