0603Y2000510KQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y2000510KQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.31103
Листови со податоци онлајн
0603Y2000510KQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:51 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J2K50151GCT

1812J2K50151GCT

Syfer

CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 79.109

$1.39047

AQ147M430GAJME

AQ147M430GAJME

Elco (AVX)

CAP CER 43PF 500V 1111

На залиха: 72.025

$1.52724

0603J0630123JXR

0603J0630123JXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 0603

На залиха: 720.980

$0.13870

C1206C684J5REC7210

C1206C684J5REC7210

KEMET

CAP CER 1206 680NF 50V X7R 5%

На залиха: 2.080.299

$0.04807

1206J1K00680KCT

1206J1K00680KCT

Syfer

CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 449.680

$0.22238

C0603X512M8JACAUTO

C0603X512M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 5100PF 10V U2J 0603

На залиха: 1.627.074

$0.06146

2225Y2500221GCR

2225Y2500221GCR

Syfer

CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 27.335

$4.38984

VJ1206A2R0CXBMT

VJ1206A2R0CXBMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 506.329

$0.19750

C0805X240J5HAC7800

C0805X240J5HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 24PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 4.690.431

$0.02132

C0603C681K5RALTU

C0603C681K5RALTU

KEMET

CAP CER 680PF 50V X7R 0603

На залиха: 1.028.383

$0.09724

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв