1825J0630473MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J0630473MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.87006
Листови со податоци онлајн
1825J0630473MXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603D2R1DXCAJ

VJ0603D2R1DXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.1PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 833.263

$0.12001

0603J0250102MDT

0603J0250102MDT

Syfer

CAP CER 1000PF 25V X7R 0603

На залиха: 695.216

$0.14384

1206Y5000240JQT

1206Y5000240JQT

Syfer

CAP CER 24PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 208.034

$0.48069

1808J1000101JXT

1808J1000101JXT

Syfer

CAP CER 100PF 100V X7R 1808

На залиха: 256.423

$0.38998

1206Y5004P00CQT

1206Y5004P00CQT

Syfer

CAP CER 4PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 172.223

$0.58064

1210Y2000184MER

1210Y2000184MER

Syfer

CAP CER 0.18UF 200V X7R 1210

На залиха: 115.040

$0.86926

1210Y0630473KET

1210Y0630473KET

Syfer

CAP CER 0.047UF 63V X7R 1210

На залиха: 166.641

$0.60009

1210J0250391JCR

1210J0250391JCR

Syfer

CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 256.383

$0.39004

08053A271FAT2A

08053A271FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 270PF 25V NP0 0805

На залиха: 828.157

$0.12075

0603J0500103KDR

0603J0500103KDR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V X7R 0603

На залиха: 616.370

$0.16224

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв