1210Y2500221KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y2500221KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.63056
Листови со податоци онлајн
1210Y2500221KFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GRM185R61C475ME11J

GRM185R61C475ME11J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.232.437

$0.08114

1210J0250103MDT

1210J0250103MDT

Syfer

CAP CER 10000PF 25V X7R 1210

На залиха: 192.841

$0.51856

0603J0630682JXT

0603J0630682JXT

Syfer

CAP CER 6800PF 63V X7R 0603

На залиха: 743.826

$0.13444

VJ0402V183MXJPW1BC

VJ0402V183MXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.018UF 16V Y5V 0402

На залиха: 14.450.867

$0.00692

2220JA250471KXTB16

2220JA250471KXTB16

Syfer

CAP CER 470PF 250V X7R 2220

На залиха: 100.180

$1.09802

1825J1K00561KCR

1825J1K00561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 1825

На залиха: 74.237

$1.48174

1210Y1000391GFR

1210Y1000391GFR

Syfer

CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 96.941

$1.13470

C316C129B3G5TA7301

C316C129B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

2220Y2000223MDT

2220Y2000223MDT

Syfer

CAP CER 0.022UF 200V X7R 2220

На залиха: 43.363

$2.53668

VJ0805D2R1DLPAP

VJ0805D2R1DLPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805

На залиха: 514.033

$0.19454

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв