C0603X472K3JAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X472K3JAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 4700PF 25V U2J 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04138
Листови со податоци онлајн
C0603X472K3JAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm U2J Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C11AH910J-8UN-X1T

C11AH910J-8UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 132.039

$0.75735

C322C333K1R5TA

C322C333K1R5TA

KEMET

CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

2220J0500151GFT

2220J0500151GFT

Syfer

CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.349

$5.12838

0805J0630680GFT

0805J0630680GFT

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 286.336

$0.34924

CKG57KX7R2A335M335JH

CKG57KX7R2A335M335JH

TDK Corporation

CAP CER 3.3UF 100V X7R SMD

На залиха: 27.777

$4.32000

1825J0500103JXR

1825J0500103JXR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V X7R 1825

На залиха: 47.926

$2.29516

1206Y1000271KET

1206Y1000271KET

Syfer

CAP CER 270PF 100V X7R 1206

На залиха: 347.065

$0.28813

2220J0250123KDR

2220J0250123KDR

Syfer

CAP CER 0.012UF 25V X7R 2220

На залиха: 45.924

$2.39526

C0805C0G101-102GNP

C0805C0G101-102GNP

Venkel LTD

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 4.286.326

$0.02333

1206J2000121JAR

1206J2000121JAR

Syfer

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 296.639

$0.33711

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв