0603J2000820GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J2000820GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23864
Листови со податоци онлајн
0603J2000820GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X472G5HACAUTO

C1206X472G5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.084.716

$0.09219

K181M15X7RH53H5

K181M15X7RH53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 2.176.752

$0.04594

1206Y5004P70CCR

1206Y5004P70CCR

Syfer

CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 300.084

$0.33324

1206J1500200JQT

1206J1500200JQT

Syfer

CAP CER 20PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 203.998

$0.49020

1812J0100273GCT

1812J0100273GCT

Syfer

CAP CER 0.027UF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 62.085

$1.77175

C327C152J3G5TA

C327C152J3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 1.5NF 25V C0G 5%

На залиха: 924.983

$0.10811

1812Y2K50100JCR

1812Y2K50100JCR

Syfer

CAP CER 10PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 136.841

$0.73077

C410C339B3G5TA

C410C339B3G5TA

KEMET

CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 804.117

$0.12436

0805J0160391FFT

0805J0160391FFT

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 139.883

$0.71488

C0805C103G8HACAUTO

C0805C103G8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 10NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.507.386

$0.06634

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв