0805J1000100FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J1000100FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43106
Листови со податоци онлајн
0805J1000100FCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J0500474KXR

1825J0500474KXR

Syfer

CAP CER 0.47UF 50V X7R 1825

На залиха: 51.811

$2.12310

1210J1000822FFR

1210J1000822FFR

Syfer

CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 38.388

$3.12592

C1206X472MAGEC

C1206X472MAGEC

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 250V C0G

На залиха: 446.947

$0.22374

0805J0630240KQT

0805J0630240KQT

Syfer

CAP CER 24PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 223.868

$0.44669

2220J1000273JDT

2220J1000273JDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 2220

На залиха: 39.240

$3.05806

600S5R1CT250XT

600S5R1CT250XT

American Technical Ceramics

CAP CER 5.1PF 250V NP0 0603

На залиха: 400.833

$0.24948

C1206T225K4RCLTU

C1206T225K4RCLTU

KEMET

CAP CER 2.2UF 16V X7R 1206

На залиха: 93.240

$1.17975

0805Y1000221FAT

0805Y1000221FAT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 124.585

$0.80266

VJ1210A222JLAAJ32

VJ1210A222JLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200 PF 50V NP0(C0G) 121

На залиха: 165.631

$0.60375

VJ0603D431JLXAJ

VJ0603D431JLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 430PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 528.150

$0.18934

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв