1812J0500153FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J0500153FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER .015UF 50V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$4.75083
Листови со податоци онлајн
1812J0500153FAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.015 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
12063D226KAT2A

12063D226KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 22UF 25V X5R 1206

На залиха: 93.220

$1.18000

C0603S103J5RACTU

C0603S103J5RACTU

KEMET

CAP CER 10000PF 50V X7R 0603

На залиха: 185.185

$0.54000

1206Y2500430JQT

1206Y2500430JQT

Syfer

CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 197.941

$0.50520

C328C823K3G5TA7301

C328C823K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 358.834

$0.27868

0805J0500273MDR

0805J0500273MDR

Syfer

CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805

На залиха: 469.329

$0.21307

VJ0805D181FXCAT

VJ0805D181FXCAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 81.613

$1.34781

1812Y1K00561KCT

1812Y1K00561KCT

Syfer

CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 123.992

$0.80650

CC0805JRNPO9BN821

CC0805JRNPO9BN821

Yageo

CAP CER 820PF 50V NPO 0805

На залиха: 714.285

$0.14000

1812Y1K50272MXT

1812Y1K50272MXT

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 124.884

$0.80074

2225J1K00820KCT

2225J1K00820KCT

Syfer

CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 65.103

$1.68963

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв