FA11X7S2A475KRU06

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FA11X7S2A475KRU06
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 4.7UF 100V X7S RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
2758
Единечната цена
$1.53000
Листови со податоци онлајн
FA11X7S2A475KRU06 PDF
 • серија:FA
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4.7 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7S
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.276" (7.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J0630152JXT

1210J0630152JXT

Syfer

CAP CER 1500PF 63V X7R 1210

На залиха: 222.390

$0.44966

0805Y0250181KDT

0805Y0250181KDT

Syfer

CAP CER 180PF 25V X7R 0805

На залиха: 477.213

$0.20955

1206Y1K50680GCT

1206Y1K50680GCT

Syfer

CAP CER 68PF 1.5KV C0G/NP0 1206

На залиха: 240.500

$0.41580

CC0805KRX7R8BB393

CC0805KRX7R8BB393

Yageo

CAP CER 0.039UF 25V X7R 0805

На залиха: 3.909.304

$0.02558

1825Y0500223JXR

1825Y0500223JXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 50V X7R 1825

На залиха: 44.378

$2.47870

C0805X112M1HAC7800

C0805X112M1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 1.1NF 100V ULTRA ST

На залиха: 4.555.808

$0.02195

C0402C152J3GEC7411

C0402C152J3GEC7411

KEMET

CAP CER 0402 1.5NF 25V C0G 5%

На залиха: 6.640.106

$0.01506

1808Y5000271JDR

1808Y5000271JDR

Syfer

CAP CER 270PF 500V X7R 1808

На залиха: 126.601

$0.78988

0402H101N3R6BCT

0402H101N3R6BCT

Frontier Electronics

CAP CER 3.6PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 2.702.702

$0.03700

C0603C339B5HACAUTO

C0603C339B5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 3.3PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.985.044

$0.02006

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв