1825Y3K00680KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y3K00680KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.69366
Листови со податоци онлајн
1825Y3K00680KCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J1K00181KDT

1808J1K00181KDT

Syfer

CAP CER 180PF 1KV X7R 1808

На залиха: 162.540

$0.61523

1206J2000681KFT

1206J2000681KFT

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 276.747

$0.36134

1812J0500183JDT

1812J0500183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V X7R 1812

На залиха: 86.214

$1.27589

0805Y0160181KDR

0805Y0160181KDR

Syfer

CAP CER 180PF 16V X7R 0805

На залиха: 530.222

$0.18860

1812Y2500681KCR

1812Y2500681KCR

Syfer

CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 130.979

$0.76348

C0805C333J5RACAUTO

C0805C333J5RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805

На залиха: 838.152

$0.11931

2225J1K50822KXR

2225J1K50822KXR

Syfer

CAP CER 8200PF 1.5KV X7R 2225

На залиха: 49.794

$2.20906

1206Y2K00391KXT

1206Y2K00391KXT

Syfer

CAP CER 390PF 2KV X7R 1206

На залиха: 463.821

$0.21560

C321C162FAG5TA

C321C162FAG5TA

KEMET

CAP CER 1600PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.881

$1.31138

0603J0632P70DAR

0603J0632P70DAR

Syfer

CAP CER 2.7PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 549.118

$0.18211

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв