VJ1206Y103JXXMP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206Y103JXXMP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.09599
Листови со податоци онлајн
VJ1206Y103JXXMP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D1R7BLXAJ

VJ0805D1R7BLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.7PF 25V NP0 0805

На залиха: 191.964

$0.52093

CC1808JKNPOEBN330

CC1808JKNPOEBN330

Yageo

CAP CER 33PF 3KV NPO 1808

На залиха: 102.040

$0.98000

1808YA256P80DCTSY2

1808YA256P80DCTSY2

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 105.054

$0.95189

1812J6300100GAT

1812J6300100GAT

Syfer

CAP CER 10PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 70.419

$1.56207

CDR31BP6R2BCZRAT

CDR31BP6R2BCZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.2PF 100V BP 0805

На залиха: 323.844

$0.30879

FA16X7R2A334KNU06

FA16X7R2A334KNU06

TDK Corporation

CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL

На залиха: 126.582

$0.79000

CC0603FPNPO9BN102

CC0603FPNPO9BN102

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 2.246.686

$0.04451

1825J0160331KCR

1825J0160331KCR

Syfer

CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 1825

На залиха: 48.783

$2.25484

CC0805JPX7R9BB561

CC0805JPX7R9BB561

Yageo

CAP CER X7R 0805

На залиха: 3.935.458

$0.02541

LT06YD105MAT2X

LT06YD105MAT2X

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 16V X5R 1206

На залиха: 612.182

$0.16335

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв