1808J5K08P20DCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808J5K08P20DCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 8.2PF 5KV C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.36086
Листови со податоци онлајн
1808J5K08P20DCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:5000V (5kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J2K50100FCT

1825J2K50100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 2.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.810

$5.03680

CC0402BRNPO9BNR75

CC0402BRNPO9BNR75

Yageo

CAP CER 0.75PF 50V NPO 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

2220Y5000394JXT

2220Y5000394JXT

Syfer

CAP CER 0.39UF 500V X7R 2220

На залиха: 38.373

$2.86658

C0603X7R201-331KNP

C0603X7R201-331KNP

Venkel LTD

CAP CER 330PF 200V X7R 0603

На залиха: 7.209.805

$0.01387

1206J1K00272KDT

1206J1K00272KDT

Syfer

CAP CER 2700PF 1KV X7R 1206

На залиха: 295.954

$0.33789

2220Y5000150KFT

2220Y5000150KFT

Syfer

CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 2220

На залиха: 49.418

$2.22587

2220Y5K00390GCT

2220Y5K00390GCT

Syfer

CAP CER 39PF 5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 74.281

$1.48086

2225J0100272FCT

2225J0100272FCT

Syfer

CAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 16.942

$8.26308

ECC-T3G150JG

ECC-T3G150JG

Panasonic

CAP CER 15PF 4KV SL/GP SMD

На залиха: 85.271

$1.29000

WKO332MCPCRAKR

WKO332MCPCRAKR

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 248.397

$0.40258

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв