C0805C202M8HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C202M8HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 2NF 10V ULTRA STABL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02174
Листови со податоци онлајн
C0805C202M8HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y2500102FCT

1808Y2500102FCT

Syfer

CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 92.338

$1.19127

A330K15C0GF5UAA

A330K15C0GF5UAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 2.416.626

$0.04138

C1206C131G3HAC7800

C1206C131G3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 130PF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.673.082

$0.03741

C322C689BAG5TA

C322C689BAG5TA

KEMET

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 309.827

$0.32276

GRM033C80E224ME15D

GRM033C80E224ME15D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 16.835.016

$0.00594

1206J0630822JAT

1206J0630822JAT

Syfer

CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 190.872

$0.52391

C1206C129D3HACAUTO

C1206C129D3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1.2PF 25V ULTRA STA

На залиха: 3.189.792

$0.03135

0805J0630471KFR

0805J0630471KFR

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 530.222

$0.18860

1210Y1K00222MER

1210Y1K00222MER

Syfer

CAP CER 2200PF 1KV X7R 1210

На залиха: 232.250

$0.43057

2225J2500680KCT

2225J2500680KCT

Syfer

CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 49.810

$2.20835

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв