C0805J222K1RAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805J222K1RAC7800
Производителот
KEMET
Опис
2200PF 100V
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08640
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SMD Comm X7R FO
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Open Mode, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825Y0100153FCT

1825Y0100153FCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 16.001

$8.74944

1206Y0630471MDT

1206Y0630471MDT

Syfer

CAP CER 470PF 63V X7R 1206

На залиха: 361.689

$0.27648

C430C752J3G5TA

C430C752J3G5TA

KEMET

CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 755.857

$0.13230

1812Y1000183FCT

1812Y1000183FCT

Syfer

CAP CER 0.018UF 100V C0G 1812

На залиха: 29.400

$4.08156

HC0603CG2R7D201

HC0603CG2R7D201

Meritek

CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.366.812

$0.02290

1206Y0506P80CFR

1206Y0506P80CFR

Syfer

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 232.855

$0.42945

GCM2195C1J752JA16D

GCM2195C1J752JA16D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 668.941

$0.14949

VJ1825A822JBBAT4X

VJ1825A822JBBAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 8200PF 100V NP0 1825

На залиха: 93.803

$1.17266

1825Y2K00562MXT

1825Y2K00562MXT

Syfer

CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825

На залиха: 65.896

$1.66929

2225J0100271GCT

2225J0100271GCT

Syfer

CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 27.114

$4.42573

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв