1812Y1000154MER

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1000154MER
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.07779
Листови со податоци онлајн
1812Y1000154MER PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.15 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y3K00150FCT

1812Y3K00150FCT

Syfer

CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1812

На залиха: 51.927

$2.11835

0805Y0250680FFT

0805Y0250680FFT

Syfer

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 135.003

$0.74072

C0603X110M1HACAUTO

C0603X110M1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 11PF 100V ULTRA STA

На залиха: 5.694.760

$0.01756

0603J0165P60BCR

0603J0165P60BCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 353.681

$0.28274

CBR02C479C3GAC

CBR02C479C3GAC

KEMET

CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201

На залиха: 3.921.568

$0.02550

1825Y0630563FCR

1825Y0630563FCR

Syfer

CAP CER 0.056UF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 9.912

$11.09710

VJ0603D2R7BLBAJ

VJ0603D2R7BLBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 363.240

$0.27530

2220Y5K00180FCT

2220Y5K00180FCT

Syfer

CAP CER 18PF 5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 30.991

$3.87202

CGA4J2X7R1E474M125AD

CGA4J2X7R1E474M125AD

TDK Corporation

CAP CER 0.47UF 25V 0805 EPOXY

На залиха: 312.500

$0.32000

KTF500B684M31NLT00

KTF500B684M31NLT00

United Chemi-Con

CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206

На залиха: 267.931

$0.37323

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв