1812Y1000103MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1000103MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10000PF 100V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.75620
Листови со податоци онлајн
1812Y1000103MXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J0160335KXT

1812J0160335KXT

Syfer

CAP CER 3.3UF 16V X7R 1812

На залиха: 65.773

$1.67241

2220J0100104GCR

2220J0100104GCR

Syfer

CAP CER 0.1UF 10V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.393

$5.11938

2220J1K00563MDR

2220J1K00563MDR

Syfer

CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2220

На залиха: 52.723

$2.08636

C0603C272K5JAC7867

C0603C272K5JAC7867

KEMET

CAP CER 2700PF 50V U2J 0603

На залиха: 2.416.626

$0.04138

1206Y5000222JDT

1206Y5000222JDT

Syfer

CAP CER 2200PF 500V X7R 1206

На залиха: 308.375

$0.32428

2220Y2500151JCT

2220Y2500151JCT

Syfer

CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 49.202

$2.23566

2225Y1000331FFT

2225Y1000331FFT

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 9.154

$12.01606

2220Y0160224KCT

2220Y0160224KCT

Syfer

CAP CER 0.22UF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 29.369

$4.08590

1812J2000821KCR

1812J2000821KCR

Syfer

CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 136.204

$0.73419

GCQ1555C1H8R9CB01D

GCQ1555C1H8R9CB01D

TOKO / Murata

CAP CER 8.9PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.400.168

$0.07142

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв