SR151C472KARTR2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR151C472KARTR2
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
532
Единечната цена
$0.53000
Листови со податоци онлајн
SR151C472KARTR2 PDF
 • серија:SkyCap® SR
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.150" (3.81mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.100" (2.54mm)
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X152M3GEC7800

C0805X152M3GEC7800

KEMET

CAP CER 0805 1.5NF 25V C0G 20%

На залиха: 1.755.001

$0.05698

2225Y0160562KCT

2225Y0160562KCT

Syfer

CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 45.730

$2.40540

VJ0603A120FLAAJ32

VJ0603A120FLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 12 PF 50V NP0(C0G) 0603

На залиха: 150.756

$0.66332

1812J6K00151KXR

1812J6K00151KXR

Syfer

CAP CER 150PF 6KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

VJ0805D2R1DLXAJ

VJ0805D2R1DLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.1PF 25V NP0 0805

На залиха: 544.484

$0.18366

C1206X105M4RECAUTO7210

C1206X105M4RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 1UF 16V X7R 20%

На залиха: 996.810

$0.10032

2225Y0160153KCT

2225Y0160153KCT

Syfer

CAP CER 0.015UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 40.453

$2.71914

VJ1210A222KXRAT5Z

VJ1210A222KXRAT5Z

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 1.5KV NP0 1210

На залиха: 189.890

$0.52662

C0603C432M8JACAUTO

C0603C432M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 4300PF 10V U2J 0603

На залиха: 1.806.684

$0.05535

0805Y2502P20DFR

0805Y2502P20DFR

Syfer

CAP CER 2.2PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 465.267

$0.21493

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв