C0805C112K3HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C112K3HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 1.1NF 25V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01276
Листови со податоци онлајн
C0805C112K3HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1100 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1210Y394JLJAJ32

VJ1210Y394JLJAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 390000 PF 16V X7R 1210 P

На залиха: 154.123

$0.64883

2225J0500154JDR

2225J0500154JDR

Syfer

CAP CER 0.15UF 50V X7R 2225

На залиха: 31.129

$3.85490

CDR04BP122BJZSAT

CDR04BP122BJZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 100V 5% BP 1812

На залиха: 223.603

$0.44722

C1206C680M8HAC7800

C1206C680M8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 68PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 4.933.399

$0.02027

1808J0500681KCT

1808J0500681KCT

Syfer

CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 326.370

$0.30640

1812Y5000471KFT

1812Y5000471KFT

Syfer

CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

0603J200P600HQT

0603J200P600HQT

Syfer

CAP CER 0.6PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 264.284

$0.37838

C0402C221J1GACAUTO

C0402C221J1GACAUTO

KEMET

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 227.272

$0.44000

1206Y1003P30CCT

1206Y1003P30CCT

Syfer

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 323.939

$0.30870

C1210X330J8HAC7800

C1210X330J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 33PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.234.720

$0.08099

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв