VJ0603D390FLCAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D390FLCAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.79880
Листови со податоци онлајн
VJ0603D390FLCAC PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1111Y2500130JQT

1111Y2500130JQT

Syfer

CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 1111

На залиха: 112.834

$0.88625

0603Y5008P20CCT

0603Y5008P20CCT

Syfer

CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 0603

На залиха: 513.716

$0.19466

0805J0500821JXR

0805J0500821JXR

Syfer

CAP CER 820PF 50V X7R 0805

На залиха: 687.852

$0.14538

VJ0402H471KXBAC31

VJ0402H471KXBAC31

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 100V X8R 0402

На залиха: 4.553.734

$0.02196

VJ0402D2R4DLXAJ

VJ0402D2R4DLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.4PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 994.629

$0.10054

C1210C160M5HAC7800

C1210C160M5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 16PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.614.379

$0.03825

1210J0256P80BFR

1210J0256P80BFR

Syfer

CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 82.732

$1.32958

VJ1206A120GXBAR

VJ1206A120GXBAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 421.923

$0.23701

0805Y2000470FCR

0805Y2000470FCR

Syfer

CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 198.247

$0.50442

C1206X223KAGECAUTO

C1206X223KAGECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 22NF 250V C0G 10%

На залиха: 481.510

$0.20768

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв