C328C689DAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C328C689DAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.27438
Листови со податоци онлајн
C328C689DAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.300" (7.62mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C472F8JAC7800

C0805C472F8JAC7800

KEMET

CAP CER 4700PF 10V U2J 0805

На залиха: 395.945

$0.25256

SR151A221JAR

SR151A221JAR

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 322.580

$0.31000

04025A270FAT2A

04025A270FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 27PF 50V NP0 0402

На залиха: 303.030

$0.33000

A273K20X7RK5TAA

A273K20X7RK5TAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.027UF 200V X7R AXIAL

На залиха: 621.967

$0.16078

1111Y1501P30HQT

1111Y1501P30HQT

Syfer

CAP CER 1.3PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 82.607

$1.33160

0805Y2500221JQT

0805Y2500221JQT

Syfer

CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 138.702

$0.72097

1825J0100823JCT

1825J0100823JCT

Syfer

CAP CER 0.082UF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 37.551

$3.19562

VJ0603A331JXAAP

VJ0603A331JXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 2.339.728

$0.04274

1808Y6300561MXR

1808Y6300561MXR

Syfer

CAP CER 560PF 630V X7R 1808

На залиха: 187.931

$0.53211

1812Y0250183JFT

1812Y0250183JFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 72.900

$1.50891

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв