0805J1K00220FCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J1K00220FCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.46452
Листови со податоци онлајн
0805J1K00220FCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0500151MDR

1206Y0500151MDR

Syfer

CAP CER 150PF 50V X7R 1206

На залиха: 381.664

$0.26201

2225Y0630124KCT

2225Y0630124KCT

Syfer

CAP CER 0.12UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 28.035

$4.28029

GCJ188R72A103KA01D

GCJ188R72A103KA01D

TOKO / Murata

CAP CER 10000PF 100V X7R 0603

На залиха: 344.827

$0.29000

1808Y6300180KCT

1808Y6300180KCT

Syfer

CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 1808

На залиха: 248.034

$0.40317

GCM21BC71E475ME36K

GCM21BC71E475ME36K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 928.418

$0.10771

06035A3R0D4T2A

06035A3R0D4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 3PF 50V NP0 0603

На залиха: 2.518.257

$0.03971

C0603C201J1GAC7867

C0603C201J1GAC7867

KEMET

CAP CER 200PF 100V NP0 0603

На залиха: 303.030

$0.33000

C322C112KAG5TA

C322C112KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 10%

На залиха: 601.539

$0.16624

1808Y0250821KDT

1808Y0250821KDT

Syfer

CAP CER 820PF 25V X7R 1808

На залиха: 205.752

$0.48602

2225J2K50151GCT

2225J2K50151GCT

Syfer

CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 37.400

$3.20849

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв