VJ0805A330KXACW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A330KXACW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03252
Листови со податоци онлајн
VJ0805A330KXACW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.028" (0.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J1000121KCT

2220J1000121KCT

Syfer

CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 58.248

$1.88847

VJ1808A221JBRAT4X

VJ1808A221JBRAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1808

На залиха: 123.193

$0.81173

C322C333KAG5TA

C322C333KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 33NF 250V C0G 10%

На залиха: 206.058

$0.48530

1210Y5000271FFT

1210Y5000271FFT

Syfer

CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 66.175

$1.66224

LMK107C6105KA-T

LMK107C6105KA-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 1UF 10V X6S 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

C17AH240J-7UN-X1T

C17AH240J-7UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 1111

На залиха: 92.592

$1.18800

1206J0630332MXT

1206J0630332MXT

Syfer

CAP CER 3300PF 63V X7R 1206

На залиха: 536.336

$0.18645

1206Y0630270JFR

1206Y0630270JFR

Syfer

CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 336.394

$0.29727

C17CF1R8B-7UN-X1T

C17CF1R8B-7UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 1111

На залиха: 74.682

$1.47290

1206Y2000471KQT

1206Y2000471KQT

Syfer

CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 131.447

$0.76076

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв