C1206X222K3GEC7210

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X222K3GEC7210
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 2.2NF 25V C0G 10%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17402
Листови со податоци онлајн
C1206X222K3GEC7210 PDF
 • серија:ESD SMD Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0250472KCT

0805J0250472KCT

Syfer

CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 416.788

$0.23993

VJ0603D360MXPAC

VJ0603D360MXPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 834.515

$0.11983

GCM219R72A102JA37J

GCM219R72A102JA37J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.333.688

$0.07498

C0805X752G4JACAUTO

C0805X752G4JACAUTO

KEMET

CAP CER 7500PF 16V U2J 0805

На залиха: 563.761

$0.17738

0603J0500331GFR

0603J0500331GFR

Syfer

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 296.348

$0.33744

0805Y0160391GCR

0805Y0160391GCR

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 403.518

$0.24782

1206Y1000182JFR

1206Y1000182JFR

Syfer

CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 247.231

$0.40448

1206Y0500151GFR

1206Y0500151GFR

Syfer

CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 175.923

$0.56843

1808J2500391MDR

1808J2500391MDR

Syfer

CAP CER 390PF 250V X7R 1808

На залиха: 252.480

$0.39607

C0603X103M1RECAUTO

C0603X103M1RECAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 100V X7R 0603

На залиха: 3.921.568

$0.02550

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв